طراحی پورتال یا طراحی پرتال

طراحی پورتال یا طراحی پرتال قابلیت همکاری متقابل را در ادارات مجازی برای تیم های کاری و به منظور انجام وظایفشان فراهم می ساختند، طراحی پورتال یا طراحی پرتال سرویس های متعددی داشتند که از جمله آنها می توان به سرویس های مدیریت محتوی ( سازمان دهی و مدیریت اطلاعات مرتبط ) و سرویس های همکاری (که به کاربران امکان می داد با یکدیگر گپ زده و برای یکدیگر ایمیل فرستاده و قرار ملاقات تنظیم کنند) اشاره کرد. در طراحی پورتال یا طراحی پرتال قابلیت تعریف گروه های کاربری نیز فراهم آمده به بیان دیگر طراحی پرتال سازو کار همکاری داخلی را در یک سازمان فراهم می ساختند.

طراحی پورتال
طراحی پرتال

طراحی پورتال

این طراحی پورتال مجموعه ای از محتویات را به منظور پشتیبانی از فرآیند یا فرآیندهای مشخصی در اختیار می گذارند. برای مثال یک برنامه تکنسین خودکار ممکن است نیازمند منابعی از برنامه های کاربردی دیگر مثلا برنامه های تعمیر و نگهداری باشد تا بتواند اطلاعات لازم در زمینه تاریخچه بازبینی و تعمیر، زمان بندی تجهیز و یا قطعات و لوازم مورد نیاز برای تعمیر آن را کسب کند.

طراحی پرتال

اطلاعات این نوع طراحی پرتال معمولا در دسترس همه کارکنان یک سازمان قرار می گیرد، این طراحی پورتال کارکنان و شاغلین یک سازمان را قادر می کند تا از طریق گپ و گروه های گفتگو با یکدیگر در تماس بوده و با یکدیگر همکاری کنند. عموما این طراحی پرتال امکاناتی نظیر ثبت نام در یک کلاس و یا یک اردو را نیز در اختیار کاربر خود قرار می دهند به علاوه کاربران این پرتال معمولا می توانند اطلاعات شخصی خود مانند نام و کلمه عبور را تغییر دهند.

پورتال یا پرتال چیست؟

طراحی سایت صفحه وب واسطی است که امکان دسترسی آسان را به هر چیزی که کاربر، برای انجام خواسته اش نیاز دارد بدون توجه به اینکه محل فیزیکی آن کجاست، فراهم می کند به بیان دیگر پورتال یا پرتال درگاهی است به دنیایی مجازی که کاربر می تواند از طریق امکانات فراهم شده در آن تمامی نیازهای خود را برآورده کنند. نیازهایی مانند سیستم ایمیل دهی، جامعه مجازی، درج خبر، فروش بلیط آنلاین، نمایش ویدئو و گالری عکس، نیازمندی آنلاین، سیستم تبلیغاتی کلیکی همه چیز را از طریق درگاهی واحد به نام پورتال یا پرتال برای کاربر خود فراهم کند.

طراحی پورتال
طراحی پرتال

امکانات مورد نیاز پورتال یا پرتال

  • ارائه سرویس های متداول در اینترنت
  • ساختار مشخصی برای ارائه اطلاعات به کاربر
  • ارائه ساز و کار مدیریت اطلاعات
  • طراحی پورتال به عنوان واسط ارتباطی کارمندان، تهیه کنندگان، تولید کنندگان و مشتریان قلمداد می شوند
  • راهکارهای امنیت به منظور تعیین سطوح دسترسی کاربران و نقش هر کاربر در سیستم
  • این سطح دسترسی شامل بازدیدکنندگان و مسوولین پورتال می شود
  • ساختار پیمایش ساده به گونه ای که کاربر با کمترین کلیک به مکان، سرویس و یا اطلاعات مورد نظر دست یابد
  • مکانیزمی که به وسیله آن کاربر تنها با یک بار ورود به سیستم به تمام سرویس ها و اطلاعات محدوده خود دسترسی داشته باشد